Kandidát se v poslední chvíli “odháčkoval”. 

Trautenberk  /  Personalistika  /  Kandidát se v poslední chvíli “odháčkoval”. 

On January 22, 2024, Posted by , In Personalistika,Společnosti, With Comments Off on Kandidát se v poslední chvíli “odháčkoval”. 

I když jste ho pečlivě získávali a vytvářeli pohodovou atmosféru, dostal offer a pak… prostě zmizel. Dobrá zpráva: nejste neúspěšní, v této situaci jsme všichni byli. Několik možných nevyřčených námitek kandidáta a jejich řešení:

– Kandidát si není jistý týmem. Řešení? Více komunikace! Navrhněte setkání s klíčovým členem týmu, uspořádejte “trial day” v kanceláři.

– Pochybnosti o kariérním postupu. Ukažte jim obraz světa, který se mu otevírá: jaké jsou možnosti postupu, jak často dochází k povýšením, jaké jsou možnosti rozvoje.

– Negativní hodnocení společnosti.
Musíte najít příčinu, důvod. Možná kandidát našel hodnocení z roku 2005. Vysvětlete mu, co se změnilo, a ukažte, že společnost jde vpřed a umí se ze svých chyb poučit.

Odmítnutí kandidáta často neznamená úplné odmítnutí konkrétní nabídky práce. Je to spíše známka toho, že má nějaké pochybnosti nebo otázky, na které je třeba odpovědět. Sledujte a nabídněte řešení. A někdy je to prostě i odmítnutí. Hlavní je to nebrat osobně, nevyvozovat z toho závěry a pokračovat dál. 

Všem offery… přijaté offery!

Valeriia Frolova

Verified by MonsterInsights